منگنه کوب برقی چیست و چه کاربردی دارد؟

ویژگی های منگنه کوب برقی چیست :

چکیده

منگنه کوب ابزاری کاربردی برای انجام بسیاری از کارهای فنی و تعمیراتی است.

بعنوان مثال؛وقتی یک منگنه‌کوب در دست داشته باشید، می­‌توانید گوشه ای از روکش کاناپه تان را که جدا شده، منگنه کنید؛ یا رویه های صندلی های آشپزخانه را نصب کنید. یک منگنه‌کوب، برای پروژه­‌های دستیِ تزئینی و دکوراسیون داخلی خانه هم عالی است. انواعِ مختلفِ کارهایی که می‌توانید با همین یک ابزار انجام دهید، برایتان تعجّب آور خواهد بود. از وصل کردن کف‌پوش تا نصب تأسیسات، همه را می‌توان با آن انجام داد. همینطور دقت کافی برای انجام کارهای تخصصی، مثل ساختن قاب عکس یا تعمیر درهای توری دار و خیلی چیزهای دیگر را به شما خواهد داد. مخلص کلام برای یک فنی کار، که روزانه با انواع کارهای ریز و درشت سروکار دارد، منگنه‌کوب می‌تواند یک دستیار سریع، مطمئن، با دوام و البته همه فن حریف برای متصل ساختن سطوح مختلف بهم باشد.

دسته‌بندی انواع منگنه کوب ها

امروزه در مشاغلی چون نجاری استفاده از دستگاه‌هایی به نام منگنه‌کوب بسیار رایج و متداول است و باعث گَشته ،کارها در این زمینه سریع‌تر انجام گیرد. 

هدف این منگنه‌کوب‌ها این است که اتصالات فلزی را درون پلاستیک، چوب یا مواد دیگر بکوبند. منگنه‌کوب ها ابزارهایی ضروری برای انواع مختلف صنعت هستند؛ و همینطور در کارهای خانه هم بسیار کاربردی­ هستند. همینطور، تولیدکنند گانی که همه کار، از ساخت قایق تا بسته بندی غذا انجام می‌دهند، از این ابزارهای اتصال برای پروژه ها و اهداف مختلف­شان سود می‌برند.

اصولا انواع منگنه کوب به سه دسته‌ تقسیم می شوند  

منگنه کوب دستی

منگنه کوب بادی

-منگنه کوب برقی


منگنه کوب دستی

کار با این نوع منگنه کوب به قدرت بدنی نیاز دارد. منگنه‌کوب دستی ارزان بوده و برای کارهای خانگی استفاده می‌شود. کار با این نوع منگنه بسیار ساده بوده و تنها با فشار دادن دسته منگنه می‌توان از آن استفاده کرد. از انواع منگنه‌کوب دستی می‌توان به منگنه چند منظوره، منگنه چکشی ، منگنه کارتن و منگنه نصب کابل و سیم اشاره کرد. در این نوع منگنه کوب تمامی کارها با فیزیک بدنی انجام می‌شود.

اصولا در موارد زیر (حداکثر با سوزن به طول ۶ میلیمتر) کاربرد دارد

در مواقع پرس کاری، روکش را ثابت نگه می‌دارد .

در کارهای رویه کوبی مورد استفاده قرار می گیرد .


منگنه کوب بادی

یکی دیگر از انواع منگنه کوب ها ، منگنه کوب بادی ست .مکانیزم عملکرد منگنه‌ کوب بادی با استفاده از هوای فشرده است. هوای فشرده از کمپرسور با استفاده از شیلنگ وارد منگنه کوب شده و نیروی لازم برای منگنه کوبی را فراهم می‌کند. قدرت و کاربرد منگنه‌ کوب بادی در مقایسه با انواع دیگر بسیار بیشتر بوده و در کار نجاری بیشتر از این نوع استفاده می‌شود. نیرو و فشار منگنه کوب به قدری بالا است که یک سوزن ۸ میلی متری را در کسری از ثانیه به راحتی در چوب نرم وارد می‌کند. درواقع هوا به وسیله شیلنگ خاص (شیلنگ تلفنی)، از کمپرسور به دستگاه منگنه کوب انتقال می‌یابد. بست های مخصوصی در انتها و ابتدای شلنگ موجود است که یکی از آن ها به کمپرسور و دیگری به انتهای دستگاه منگنه کوب وصل می شود. توانایی استفاده از منگنه های بلند، قابلیتی ایجاد کرده است که هنگام ساختن لوازمی که چسب نمی خورند (همچون پالت‌های چوبی، لمبه کوبی سقف، جعبه بست­‌بندی تجهیزات، دیوارکوبی های چوبی، پارکت کف و رویه‌­کوبی مبل) از آنها استفاده می‌شود .


منگنه کوب برقی یا شارژی

منگنه کوب برقی یا شارژی یکی دیگر از انواع منگنه کوب هاست که مکانیزم عملکرد آن مانند منگنه کوب دستی بوده و تنها تفاوت آن در منبع انرژی لازم برای انجام کار است. منگنه کوب برقی با جریان برق و منگنه کوب شارژی با باتری کار می‌کند. این نوع منگنه کوب یک شستی به جای اهرم فشرده شده داشته و تنها به فشار اندکی برای کوبیدن سوزن منگنه نیاز دارد.

با فشار دادن شستی، منگنه‌کوب در هر دقیقه تعداد زیادی سوزن منگنه را با فشار یکسان می‌کوبد که باعث ایجاد ظاهری یک دست می‌شود. برای ایمنی بیشتر و جلوگیری از آسیب ایمنی روی منگنه کوب برقی ،شستی ایمنی تعبیه شده تا زمانی که دستگاه در مکان درست قرار نگرفته باشد، کار نکند.

منگنه‌کوب برقی از لحاظ قدرت شبیه منگنه دستی است با این تفاوت که با برق کار می کند. از منگنه‌کوب برقی برای اتصال قطعاتی که زیر کار هستند و هیچ دیدی ندارند استفاده می شود و همچنین جهت جلوگیری از خارج شدن قطعات اتصال از محل خود، به کار می‌رود.

و در کلام آخر :

شماعزیزان میتوانید براي تهيه ي رنده برقی نجاری،با بهترين کيفيت و با قيمتي مناسب، ازبرندهای معتبر به سايت وي آي پي ابزار مراجعه بفرماييد .

تماس با ما

تلفن : 02166347589 -02166344825

پست الکترونیک:info@vipabzar.com

تهران خیابان امام خمینی جنب بیمارستان سینا کوچه شهید میرزایی پلاک 30 پاساژ محسن طبقه سوم واحد 60 (امکان خریدحضوری کالاوجودندارد)

  • نماد ساماندهی
  • logo-samandehi
جدیدترین های Vipabzar در نرم افزار موبایل نسخه اندروید 

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه آیفون

تمامی حقوق محفوظ می باشد

طراحی سایت نونگار پردازش