دریل شارژی بهتر است یا دریل برقی؟

دریل برقی در مقابل دریل شارژی: کدام یک برای نیازهای شما بهتر است؟

با پیشرفت تکنولوژی، ابزارهای بی سیم و برقی بیشتری وارد بازار می شوند.

بحث بزرگ این است که کدام یک بهتر است، برقی یا شارژی؟ خوب، تنها کسی که می تواند به این سوال پاسخ دهد شما هستیدهمه چیز بستگی به این دارد که برای چه چیزی از آن استفاده خواهید کردآیا شما پیمانکاری هستید که برای کارهای سنگین به آن نیاز دارید؟ یا شاید شما صاحب خانه هستید که برای کارهای سبک تر به آن نیاز داریدبیایید دو نوع مته را با هم مقایسه کنیم تا بفهمیم کدام یک برای شما بهترین است.

نمای کلی دریل برقی

دریل برقی  که در دسته ابزارآلات برقی محسوب می شود ، بیشتر به دلیل قدرتشان شناخته می شوندآنها معمولاً به دلیل قابل اعتماد بودن، دریل انتخابی برای پیمانکاران هستندبه طور کلی، آنها به گونه ای ساخته شده اند که بادوام باشند و تا زمانی که به قدرت دسترسی داشته باشند، کار خواهند کرداستفاده از دریل های سیمی بسیار آسان است

پریز دسترسی دائمی به برق را فراهم می کند، بنابراین نیازی نیست نگران تمام شدن آب در اواسط کار باشیدتنها دلیلی که کار نمی کند این است که شما هیچ قدرتی ندارید و آنها را بسیار قابل اعتماد و برای استفاده های سنگین عالی می کند.

قدرت

دریل برقی بر حسب آمپر هستندهرچه آمپر بیشتر باشد، قدرت بیشتری دارددر این حالت، قدرت بیشتر به معنای گشتاور بیشتر استدریل های سیم دار دارای یک ماشه هستند که وقتی می خواهید ابزار فعال شود، آن را می کشیدبیشتر ابزارهای مدرن دارای قابلیت‌های سرعت متغیر نیز هستند، به این معنی که هر چه بیشتر ماشه را فشار دهید، بیت سریع‌تر می‌چرخد.

یکی دیگر از مواردی که بر روی گشتاور دریل تاثیر می گذارد، کلاچ استدریل برقی دار دارای کلاچ هستند که سرعت را تنظیم می کنداین کلاچ قابل تنظیم استهرچه تنظیم کلاچ بالاتر باشد، دریل شما سریع‌تر می‌چرخداگر بخواهید گشتاور را سریعتر از آنچه که کلاچ تنظیم شده است انجام دهید، از حالت کلاچ خارج می شود و صدای کلیکی به شما می گوید که ممکن است چیزی نیاز به تغییر داشته باشد.

دارای کلید 

دریل برقی همچنین دارای یک چاک کلید دار هستند که در آن دریل خود را وارد می کنید.

یک چاک کلید دار نیاز دارد که کلیدی داشته باشید که در شیارهای آن قرار گیرد تا بیت شما محکم شوداین اجازه می دهد تا محکم تری بر روی گیره بچسبد و احتمال لیز خوردن آن کمتر شودهنگامی که کارهایی را انجام می دهید که به دریل های کوچک نیاز دارند، یک چاک کلیددار نیز بهتر است زیرا می تواند محکم تر باشد.

چرا یک دریل برقی انتخاب کنیم؟

پیمانکاران معمولاً یک دریل برقی را انتخاب می‌کنند، زیرا قدرت برای آنها مهم‌تر استآنها همچنین باید دریل داشته باشند که بدانند در هر زمانی برای آنها کار خواهد کردنیاز دائمی به پریز می‌تواند خسته‌کننده باشد، اما مشکلی است که به راحتی با یک سیم اتصال قابل اعتماد حل می‌شود.

تنها ایراد دیگر دستگاه سیمی این است که اگر سیم آسیب ببیند، معمولاً انتهای ابزار استبهترین سناریویی که هرگز اتفاق نمی‌افتد، اما از آنجایی که سایت‌های کاری می‌توانند سخت باشند، همیشه این امکان وجود دارد.

افرادی که از دریل برقی استفاده می کنند نیز به دلیل نداشتن باتری، وزن سبک تر از دریل های شارژی را دوست دارنداگرچه وزن کمتری دارند، اما واقعاً حجیم هستند، که می تواند ورود به فضاهای تنگ را به یک چالش تبدیل کند.

می توانید با کلیک کردن بر روی دریل 10 آچاری مدل 2210 نووا مشخصات و قیمت این محصول را مشاهده نمایید.

معرفی دریل شارژی

دریل های شارژی برای راحتی کار، مته های معمولی هستندآنها می توانند به هر جایی بروند و بانک را خراب نکنندالبته بسته به برند و لوازم جانبی که با آن خریداری می کنید، بازه قابل توجهی در هزینه دریل وجود دارد.

دریل های شارژی با باتری کار می کنند و می توان آنها را در کیت هایی که دارای یک یا چند باتری پشتیبان هستند خریداری کرداگر می توانید تفاوت قیمت را تحمل کنید، بهتر است یک کیت با دو باتری بخرید تا همیشه بتوانید یک شارژ داشته باشید و زمانی که نیاز به تعویض دارید بخوانید.

راحتی در حمل و نقل

داشتن باتری مزایا و معایبی داردآنها عالی هستند زیرا می توانید آنها را تقریباً در هر جایی با خود ببرید، به خصوص مکان هایی که دسترسی به آن ها سخت است، بدون هیچ محدودیتیتنها مشکل این است که باتری فقط برای مدت طولانی دوام می آورد.

یکی دیگر از دلایلی که بسیاری از دریل های شارژی دوست دارند، این واقعیت است که آنها به اندازه دوست سیم دار خود دست و پا گیر نیستند

اگر صاحب خانه هستید و اساساً فقط از آن برای پروژه های سبک استفاده می کنید، بی سیم می تواند برای شما مناسب باشد.

گاهی اوقات باتری ها فرسوده می شوند و گاهی اوقات خراب می شوندیکی از دلایلی که ممکن است باتری خراب شود این است که اغلب از دریل خود استفاده نمی کنید و فقط برای مدت طولانی در اطراف می نشیند

هنگامی که آنها خراب می شوند، می توانید باتری های جایگزین را به راحتی خریداری کنید، اگرچه در برخی موارد قیمت باتری تقریباً به اندازه یک ابزار جدید استهمچنین شایان ذکر است که سازندگان هر از چند گاهی باتری ها را ارتقا می دهند که می تواند یافتن جایگزین مناسب را دشوار کند.

چرا یک دریل شارژی انتخاب کنیم؟

از دریل های شارژی می توان برای کارهایی غیر از سوراخ کاری استفاده کردیکی از آنها پیچ های محرک استمی توانید مته هایی را خریداری کنید که دارای نوک مغناطیسی هستند که پیچ شما را در حالی که شروع به قرار دادن آن در دیوار می کنید، در جای خود نگه می داردلازم نیست آن را نگه دارید و به طور تصادفی انگشت خود را پیچ کنید.

برخی از مدل‌های دریل دارای تنظیمات قدرتی هستند که مخصوصاً برای هدایت پیچ، مهره و پیچ و مهره استاین کمک می کند تا میزان فاصله پیچ خود را کنترل کنیداین کمک می کند تا بیش از حد آنها را سفت کنید یا از بین ببرید.

می توانید با کلیک کردن بر روی دریل شارژی 12ولت مدل AC-3012L اکتیو مشخصات و قیمت این محصول را مشاهده نمایید.

مزایا و معایب دریل های برقی

همانطور که از نام آن پیداست، مته های سیمی به طور موثر عمل نمی کنند مگر اینکه مستقیماً به پریز برق متصل شوندبه این دلیل که بر خلاف دریل های بی سیم، بسته باتری داخلی ندارند که بتوانند از آن برق بگیرند.

در حالی که این ممکن است شما را در مقایسه با مته های شارژی پایین تر به نظر بیاورد، چنین پیکربندی در واقع دارای چندین مزیت متمایز است که باعث می شود مته سیمی برای کارهای حفاری جدی مناسب باشدآن مزایا عبارتند از:

 • بدنه‌های سبک‌تر و فشرده‌تر، به دلیل کمبود باتری داخلی
 • قدرت بالاتر و گشتاور ثابت تر
 • عمل حفاری و رانندگی قابل اطمینان تر
 • برای استفاده حرفه ای، دریل های برقی به این دلایل بسیار ترجیح داده می شوندبا این حال، آنها دارای معایبی هستند که عبارتند از:
 • باید همیشه به پریز برق وصل شود.
 • کابل‌ها می‌توانند خطر قطع شدن را ایجاد کنند.

مزایا و معایب دریل های شارژی

از طرف دیگر دریل های شارژی کاملاً با باتری کار می کننداین به دلایل مختلفی سودمند است، که در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

برخی از مزایای عمده عبارتند از:

 • قابلیت حمل؛ دریل های شارژی را می توان در هر جایی برد، مشروط بر اینکه شارژ کامل داشته باشید.
 • باطری های قابل شارژ؛ شما می توانید باتری ها را در پایان روز کاری شارژ کنیدباتری را چند ساعت به برق وصل کنید تا شارژ شود و این در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود.
 • سازگاری بیشتر به این معنی است که برای کارهای حفاری که به سختی قابل دسترسی هستند، مته های شارژی بهتر هستند.
 • این مزایا به این معنی است که مته شارژی برای علاقه‌مندان یا افرادی که نیازهای کمتری نسبت به دریل دارند، بسیار منطقی استبا این حال، آنها نقاط ضعف خود را دارند که عبارتند از:
 • سطوح توان کمتر و تحویل ثابت کمتر نسبت به دریل های برقی
 • باتری ها ممکن است خالی شوند و در حالی که منتظر شارژ مجدد آنها هستید انگشتان شست خود را بچرخانیدنکته: داشتن بیش از یک باتری به شما امکان می دهد از یک باتری کاملاً شارژ شده در حالی که باتری دیگر شارژ می شود استفاده کنید
 • دریل های شارژی معمولاً سنگین تر از دریل های برقی هستند.

نتیجه

در نهایت، هر دو دریل برقی و شارژی جای خود را در جعبه ابزار شما دارند، خواه صاحب خانه یک پیمانکار باشید.

دریل های طناب دار به قدرت معروف هستند و انتخاب شماره یک در بین پیمانکاران هستنددریل برقی منبع تغذیه ثابت، گشتاور بالاتری دارند و برای دوام ساخته شده انداگر به دنبال چیزی بادوام کارآمد و قدرتمند هستید، دریل برقی بهترین گزینه برای شماست.

دریل های شارژی به دلیل تطبیق پذیری و راحتی خود شناخته شده اند و معمولاً آنها را به انتخاب شماره یک در بین صاحبان خانه تبدیل می کندآنها جمع و جور هستند و می توان آنها را به هر جایی که نیاز دارید بردوقتی کارهای کوچکی دارید که باید در خانه انجام دهید و نمی‌خواهید از دردسر باز کردن و پیچیدن سیم‌ها رنج ببرید، عالی هستند.

 در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

تماس با ما

تلفن : 02166347589 -02166344825

پست الکترونیک:info@vipabzar.com

تهران خیابان امام خمینی جنب بیمارستان سینا کوچه شهید میرزایی پلاک 30 پاساژ محسن طبقه سوم واحد 60 (امکان خریدحضوری کالاوجودندارد)

 • نماد ساماندهی
 • logo-samandehi
جدیدترین های Vipabzar در نرم افزار موبایل نسخه اندروید 

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه آیفون

تمامی حقوق محفوظ می باشد