راهنمایی خرید و نگهداری اره عمودبر

راهنمای خرید و نگهداری اره عمود بر برقی

یکی از ابزارهای مورد استفاده در فعالیت هایی که به نحوی با چوب سر و کار دارند اره عمودبر برقی است. در این مطلب به بررسی ویژگی ها و امکانات مهم این دستگاه خواهیم پرداخت.

معمولا اره عمودبر برقی برای سهولت در کار، سرعت و انعطاف پذیری در عملیات برش مورد استفاده قرار میگیرند. در این مطلب به معرفی امکانات و انتقال تجربیات در زمینه استفاده از دستگاه های عمودبر چکشی و ساز و کار آن خواهیم پرداخت.

نکات قبل از خرید

  • نوع کار خود را مشخص کنید و بر اساس نیازتان بهترین خرید را انجام دهید.
  • به گارانتی دستگاه و چگونگی تعهد توجه کامل داشته باشید. (حتما کارت ضمانت را دریافت کنید)
  • اگر کارهای نسبتا سنگین و در بازه های زمانی بالا انجام میدهید حتما دستگاه هایی با دور و توان بالاتر خریداری کنید.
  • امروزه تقریبا بیشتر دستگاه های عمودبر دارای کلید دیمر هستند. در هنگام خرید دقت کنید که دستگاه دارای کلید دیمر یاشد.
  • تیغه های اصلی و معتبر خریداری کنید تا عمر مفید و مناسب داشته باشند.
  • می توانید انواع مختلف اره های عمود بر را از فروشگاه اینترنتی وی آی پی ابزار و یا از فروشندگان معتبر و مجاز خریداری نمایید.

بررسی انواع اره های عمودبر

دستگاه های اره عمودبر برقی در توان ها و دورهای مختلف در بازار ایران موجود میباشد و به علت تنوع محصولات انتخاب های بسیاری خواهید داشت، پس توجه داشته باشید تا بهترین انتخاب را انجام دهید.

وزن اره عمودبر برقی بین 2.5 تا 3 کیلوگرم است. عمق برش این دستگاه ها حدود 8 سانتی متر است و بسته به نوع تیغه متفاوت است.

برای استفاده و روشن کردن دستگاه میتوانید از کلید دیمردار (کنترل سرعت) استفاده کنید و بر حسب نیازتان سرعت دلخواهتان را تنظیم کنید. با توجه به تجربه در استفاده از این دستگاه ها بهترین سرعت استفاده در فعالیت های معمول و روزمره استفاده از حداکثر سرعت برای برشکاری میباشد. با این سرعت هم دستگاه به خوبی خنک میشود و به موتور بار اضافی وارد نمیشود و اینکه برشکاری با ظرافت بیشتری انجام میشود.

برای مطالعه ی بیشتر : انواع هویه برقی و کاربرد های هویه چیست؟ 

نگهداری بهینه از دستگاه

بعد از استفاده طولانی مدت از دستگاه بهتر است تیغه را از دستگاه جدا کنید و دستگاه را با دور بالا (حداکثر سرعت) به مدت 1 دقیقه روشن نگه دارید تا موتور بخوبی خنک گردد. حتما در دوره های مختلف قطعات خارجی دستگاه را روغنکاری نمایید تا بهترین استفاده را از دستگاه داشته باشید و دستگاه شما مستهلک نشود. همچنین میتوانید با فشار باد گرد و غبار و براده ها را از قسمت موتور و گیربکس خارج کنید. اگر در شرایطی هستید که قادر به نگه داشتن و فشار کلید دستگاه نمیباشید سرعت موردنظر را تنظیم نمایید و از ضامن کلید برای روشن نگه داشتن دستگاه استفاده کنید. کلیدی در کنار دستگاه وجود دارد که بوسیله آن میتوانید ضخامت، دقت یا عرض برش را تنظیم کنید. معمولا عدد این کلید از 0 تا 3 است که هرچه این عدد بیشتر باشد سرعت برش افزایش می یابد اما دقت برش کاهش می یابد. پس بر اساس نوع کار خود بهتر است این کلید را تنظیم کنید.

لید پرتاب باد

کلید دیگری نیز در بعضی از دستگاه ها وجود دارد که به وسیله نیروی باد براده های مربوط به عملیات برش از جلوی تیغه کنار میرود و شما دید بهتری خواهید داشت.

چه زمان تیغه دستگاه را تعویض کنیم؟

عمر تیغه بسته به نوع چوب و چگونگی استفاده شما از دستگاه متفاوت است و بهتر است پس از 1 ساعت استفاده از دستگاه تیغه ها را تعویض کنید، اما باز هم تاکید میشود که عمر تیغه بستگی به جنس چوب و شیوه استفاده شما دارد. در واقع، بصورت تجربی درمی یابید که چه زمانی باید تیغه ها را تعویض کنید. روش نصب تیغه هم در دستگاه های مختلف متفاوت است و با مطالعه کاتالوگ دستگاه میتوانید این کار را انجام دهید.

فشار آوردن زیاد ممنوع

به شما توصیه میشود از ایجاد فشار زیاد به دستگاه برای زودتر به اتمام رساندن کار پرهیز کنید و از دستگاه به خوبی مراقبت کنید. یکی از امکاناتی که بیشتر دستگاه های برش از آن بهره میبرند صفحه درجه دار است که با تنظیم آن میتوانید زاویه برش را بر اساس درجه تنظیم و برشکاری را انجام دهید.

نگاهی به سیستم داخلی اره عمودبر چکشی (برقی)

اره عمودبر چکشی، یکی از دستگاه های رایج در صنعت تجاری و هنرهای چوبی است، به گونه ای که هر استادکار یا هنرمندی از آن استفاده میکند. به واسطه وزن سبک و قابلیت جابجایی و برش ها میتوان اره عمودبر چکشی را یکی از دستگاه های کار راه انداز و پرکاربرد دانست. همینکه شما دستگاهی را در دستان خود دارید کافی نیست، اینکه بدانید چه سیستمی در داخل آن دست به دست هم میدهند تا حرکت بالا و پایین یا چپ و راست آن را به وجود آورند میتواند برای شما جالب توجه باشد.

مجموعه ای از قطعات این حرکت را به وجود می آورند. در اره عمودبر چکشی فقط حرکت به بالا و پایین محدود نیست و در مدلهای جدید و حتی قدیمی تیغه را در حد چند میلیمتر به چپ و راست هم هدایت میکنند که این نوع از حرکت مناسب چوبهای ضخیم میباشد که دقت در آن زیاد مهم نیست. هرچه چپ و راست در اره عمودبر چکشی بیشتر باشد سرعت بیشتری در برش خواهید داشت و به همان نسبت دقت کم میشود.

تماس با ما

تلفن : 02166347589 -02166344825

پست الکترونیک:info@vipabzar.com

تهران خیابان امام خمینی جنب بیمارستان سینا کوچه شهید میرزایی پلاک 30 پاساژ محسن طبقه سوم واحد 60 (امکان خریدحضوری کالاوجودندارد)

  • نماد ساماندهی
  • logo-samandehi
جدیدترین های Vipabzar در نرم افزار موبایل نسخه اندروید 

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه آیفون

تمامی حقوق محفوظ می باشد

طراحی سایت نونگار پردازش