کمپرسور سیلندر پیستونی (رفتی برگشتی) چیست؟

کمپرسورهای رفت و برگشتی معمولاً کمپرسورهای پیستونی نامیده می شوند

کمپرسورهای رفت و برگشتی کمپرسورهایی با جابجایی مثبت هستند که از پیستون در محفظه ای به نام کمپرسور سیلندر پیستونی برای کاهش حجم و افزایش فشار استفاده می کنندسپس به دو اثر، تک اثره و دیافراگم تقسیم شدآنها را "رفت و برگشتی" می نامند زیرا پیستون در یک حرکت متقابل به جلو و عقب می رودبه آنها به اختصار recips نیز می گویند.

موتور خودروی شما از همان اصل استفاده می کند، اما به صورت معکوساحتراق گاز به جای فشار دادن پیستون به گاز، پیستون را هل می دهد.

کمپرسورهای رفت و برگشتی تک اثره

یک شیر ورودی یا مکنده و یک شیر تخلیه وجود داردهر دو سوپاپ یک طرفه هستند و هر دو دارای بار فنری هستند، بنابراین باز کردن آنها به نیروی معینی نیاز داردسوپاپ ورودی فقط اجازه می دهد هوا به داخل سیلندر وارد شود و دریچه تخلیه فقط هوا را خارج می کندهمانطور که پیستون از طریق کمپرسور سیلندر پیستونی به سمت پایین حرکت می کند، هوا در شیر ورودی مکیده می شودهنگامی که پیستون از طریق سیلندر به سمت بالا حرکت می کند، دریچه ورودی بسته می شود و تا زمانی که مقدار معینی نیرو اعمال نشود، تخلیه باز نمی شوداین باعث می شود که هوا در داخل محبوس شود در حالی که حجم آن کاهش می یابد و فشار افزایش می یابدوقتی فشار برای باز کردن دریچه تخلیه کافی باشد، هوا با فشار بالاتر خارج می شود.

کمپرسورهای تک‌عملی تنها دارای سوپاپ‌هایی در بالای کمپرسور سیلندر پیستونی هستند، بنابراین برای هر چرخش میل لنگ یک سیکل فشرده‌سازی وجود دارد.

کمپرسور هوا

یکی از دلایل این است که آنها در مقایسه با سایر فناوری ها ارزان هستندهمچنین، آنها برای چرخه های کاری متناوب عالی هستنددر مقایسه با پیچ دوار، معمولا تعمیر و نگهداری کمتری دارند و نگهداری آنها آسان و ساده استهنگامی که میزان استفاده از هوای فشرده شما زیر 100 CFM است و به 40 psi یا بیشتر نیاز دارید، آنها را به یک انتخاب عالی تبدیل می کند.

قیمت سیلندر کمپرسور

در نتیجه کمپرسورهای کمپرسور سیلندر پیستونی جز قدیمیترین و پرمصرفترین انواع کمپرسورهای برودتی محسوب می شوند. از این نوع کمپرسور ها در چیلرهای صنعتی و پروژههایی که صدا و لرزش اهمیت چندانی ندارد بطور گسترده استفاده میشود.

از مزیتهای این نوع از کمپرسورهای برودتی می توان به ساختار ساده، قابلیت تعمیرات و طول عمر بالای آنها اشاره نمود. کمپرسورهای سیلندر پیستونی (رفتی برگشتی) در سه نوع باز، نیمه بسته و بسته تولید میشوند که هر یک برای نوع خاصی از کاربری مورد استفاده قرار میگیرند.

جهت مشاهده قیمت سیلندر کمپرسور با مراجعه به فروشگاه اینترنتی وی آی پی ابزار می توانید حتی مدل های مختلف انواع سیلندر کمپرسور را با هم مقایسه کرده و بهترین گزینه را برای مصرف خود انتخاب نایید و همچنین امکان تحویل کالا درب منزل برای شما وجود دارد.

علاوه براین ، این نوع از سیلندر کمپرسور و یا موتور های کمپرسور هم بصورت تکی و هم بصورت عمده در وی آی پی ابزار به فروش می رسد.

کمپرسورهای رفت و برگشتی دو اثره

کمپرسورهای گیرنده شبیه به تک کاره هستند، اما دارای دریچه های ورودی و تخلیه در دو طرف سیلندر هستنداین به شما دو سیکل فشرده سازی برای هر چرخش میل لنگ می دهد.

کمپرسورهای رفت و برگشتی دو اثر از کارآمدترین کمپرسورهایی هستند که تا به حال ساخته شده اند، اما مانند گذشته رایج نیستندآنها هنوز در اطراف هستند، اما آنها بسیار بزرگ هستندشما به ندرت می بینید که زیر 100 اسب بخار باشددر زمان‌های دور به آن‌ها زمین‌گردان می‌گفتند، زیرا دور و بری بودن احساس می‌کرد که در زلزله هستیداگر کمپرسور فونداسیون و عایق ارتعاشی مناسبی نداشت، می‌توانست ساختمانی را که در آن بود خراب کند. اینها قبلاً نیروی کار در کارخانه‌های تولیدی بودند، اما در 20 تا 30 سال گذشته این نقش توسط پیچ‌های چرخشی به عهده گرفته شد.

انواع سیلندر کمپرسور

 سیلندر کمپرسور 2065

سیلندر کمپرسور 2065 برای نصب روی مخزن های 250 لیتری مناسب است. وزن سیلندر 2065 برابر 18 کیلوگرم و قدرت آن برابر 2 – 3/2 اسب بخار میباشد.

سیلندر پمپ باد از جمله مهم ‌ترین قطعاتی است که در پمپ باد مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیلندر کمپرسور 2065  دارای ابعاد 340*280*370 میلیمتر میباشد و قطر این سیلندر 65 میلیمتر است.

 سیلندر کمپرسور3080 

سیلندر کمپرسور  3080  برای نصب روی مخزن های 1000 لیتری مناسب است. وزن سیلندر 3080 برابر 45 کیلوگرم و قدرت آن برابر 7/5 اسب بخار میباشد.

سیلندر پمپ باد از جمله مهم ‌ترین قطعاتی است که در پمپ باد مورد استفاده قرار می‌ گیرد. از قطعات مختلفی از قبیل پیستون، رینگ و سوپاپ تشکیل شده است. سیلندر کمپرسور 3080  دارای فشار کاری 8 بار یا 115 psi میباشد و قطر این سیلندر 80 میلیمتر است.

 سیلندر کمپرسور پیستونی 3090

سیلندر کمپرسور پیستونی 3090 ظرفیت تولید 900 لیتر در دقیقه را دارا می باشد. واحد هواساز 3090 پیستونی یک پمپ هوای چدنی است که از نظر استاندارد مورد آزمایش قرار گرفته است.

 سیلندر 3090 این مزیت را دارا است که میتواند هوای بیشتری را با دور کند تولید کند به این معنی که پمپ شما از واحد هواساز تک سیلندر یا دو سیلندر خنک تر کار می کند.

 این پمپ ها از چدن ساخته شده و 100% قابل بازسازی هستند. سیلندر پیستونی 3090 پر قدرت و قابل اعتماد است. اگر سیلندری را نیاز دارید که بتواند عمر طولانی تری داشته باشد ما سیلندر کمپرسور پیستونی 3090 را به شما پیشنهاد می کنیم.
سیلندر 3090 با فشار کاری 8 الی 10 بار بیشتر مناسب کمپرسور هایی با ظرفیت تولید 750 لیتر می باشد. این واحد هوا ساز داری 3 سیلندر می باشد و 750 تا 900 لیتر ظرفیت تولید در دقیقه دارد.

 سیلندر کمپرسور3065 

سیلندر کمپرسور 3065  استرانگ مدل STG3065 برای نصب روی مخزن های 360 لیتری مناسب است. وزن سیلندر 3065 برابر 24 کیلوگرم و قدرت آن برابر 4/3 اسب بخار میباشد. سیلندر پمپ باد از جمله مهم ‌ترین قطعاتی است که در پمپ باد مورد استفاده قرار می‌گیرد. به سیلندر، واحد هوا ساز هم گفته میشود که از قطعات مختلفی از قبیل پیستون، رینگ و سوپاپ تشکیل شده است. سیلندر کمپرسور 3065 استرانگ مدل STG3065 دارای فشار کاری 8 بار یا 115 psi میباشد و قطر این سیلندر 65 میلیمتر است.

به طور کلی سیلندر یک قطعه ای به شکل استوانه است که پیستون در آن حرکت کرده و بالا یا پایین می رود. در موتور ها و انواع پمپ های که بر اساس رفت و برگشت کار می کنند حداقل یک سیلندر نیاز است. گاهی در برخی از مواقع نیاز به چند سیلندر می باشد.

 سیلندر کمپرسور 2105 فشار قوی

این نوع سیلندر کمپرسور 2105 برای نصب روی مخزن های 1000 لیتری مناسب است. وزن سیلندر 2105 برابر 132 کیلوگرم و قدرت آن برابر 10 اسب بخار میباشد. به سیلندر، واحد هوا ساز هم گفته میشود ، این سیلندر کمپرسور 2105  دارای فشار کاری 12.5 بار و یا 178 psi میباشد و قطر این سیلندر به 105 میلیمتر می رسد.

قطعات اصلی کمپرسور سیلندر پیستونی

 • واشر
 • سوپاپ دهش
 • ولو پلیت
 • سیم پیچ
 • سوپاپ مکش
 • پوسته
 • پیستون
 • سیلندر
 • میل لنگ
 • شاتون
 • شیر مکش
 • اویل پمپ
 • سایت گلس
 • شیر دهش

کمپرسورهای رفت و برگشتی دیافراگمی

کمپرسور دیافراگمی شبیه به دستگاه تک اثره استتفاوت این است که به جای حرکت پیستون در داخل سیلندر، پیستون دیافراگمی را حرکت می دهد که منقبض و منبسط می شود.

هنگامی که در مورد هوای فشرده صحبت می شود، پمپ های دیافراگمی تا حدودی یک بازار خاص هستند، بنابراین تعداد زیادی از آنها را نخواهید دیدبا این حال، این فناوری برای انواع دیگر رسانه ها بسیار محبوب است.

احتمالاً پمپ دیافراگمی را در بیرون جایی دیده اید که آب را پمپاژ می کند.

فروش و قیمت کمپرسور سیلندر پیستونی

در واقع کمپرسور سیلندر پیستونی ، یکی از مدل های معروف کمپرسور می باشد، که در انواع برند های مختلف در بازار ارائه شده است. هر کمپرسور با توجه به ویژگی هایش قیمت گذاری می شود.

همچنین تفاوت در قیمت های موجود در مدل ها و برند ها بر اساس همین ویژگی ها می باشد جهت دریافت قیمت و مشاوره می توانید با کارشناسان وی آی پی ابزار تماس گرفته و از جدیدترین و مناسب ترین قیمت و مدل های کمپرسور مطلع شوید. علاوه براین ، این نوع از کمپرسور سیلندر پیستونی و یا موتور های کمپرسور هم بصورت تکی و هم بصورت عمده در وی آی پی ابزار به فروش می رسد.

 در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید .

تماس با ما

تلفن : 02166347589 -02166344825

پست الکترونیک:info@vipabzar.com

تهران خیابان امام خمینی جنب بیمارستان سینا کوچه شهید میرزایی پلاک 30 پاساژ محسن طبقه سوم واحد 60 (امکان خریدحضوری کالاوجودندارد)

 • نماد ساماندهی
 • logo-samandehi
جدیدترین های Vipabzar در نرم افزار موبایل نسخه اندروید 

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه آیفون

تمامی حقوق محفوظ می باشد